اغلب تی آر ایکس های موجود در بازار ایران ساخت کشور چین می باشند گرچه در کیفیت ساخت آن ها تفاوت وجود دارد. برند TRX اورجینال تنها توسط یک کمپانی در کشور آمریکا تولید می شود که هر TRX تی آر ایکس بارکدی مختص به خود دارد که با استفاده از آن قادر هستید تا از  محصول استفاده نمایید. با این حال مواردی وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید TRX اصل را از تی آر ایکس تقلبی تشخیص دهید که ما در ادامه مقاله به این موارد خواهیم پرداخت.

راهکار تشخیص TRX اصل از تقلبی

برند TRX اورجینال تنها توسط یک کمپانی در کشور آمریکا تولید می شود که هر بند بدنسازی  TRX، بارکدی مختص به خود دارد که با استفاده از آن قادر هستید تا از  محصول استفاده نمایید. با این حال مواردی وجود دارد که با توجه به آن ها می توانید TRX اصل را از تی آر ایکس تقلبی تشخیص دهید.

  • یکی از مواردی که هنگام خرید جهت تشخیص اصل بودن TRX می توانید به آن توجه نمایید بند محصولات تی آر ایکس می باشد که بند محصولات تی آر ایکس اورجینال از جنس چتر می باشد در حالی که بند های تی آر ایکس تقلبی از تسمه های نازک و معمولی ساخته شده اند که کیفیت آن ها نسبت به بند های چتر بسیار پایین تر میباشد از این رو قیمت پایین تری نیز دارند.
  • توجه به دوخت تی آر ایکس نکته ای دیگر می باشد که برای تشخیص تی ار ایکس اورجینال می توانید به آن دقت نمایید. دوخت بند های محصول اصل بسیار محکم تر و مطمئن تر می باشد. بندها در تی آر ایکس های فیک و تقلبی چون از تسمه ساخته شده است و تسمه به نسبت بند چتر نرم است، دوخت به مرور زمان شل خواهد شد و احتمال پارگی در آن بسیار زیاد است اما بند های چتر بسیار محکم ترند و احتمال شل شدن دوخت آن ها بسیار اندک است.
  • محصول تی آر ایکس اورجینال از یک نگهدارنده قلاب شکل با نام کارابین برخوردار است که این نگهدارنده از جنس فولاد خشک می باشد اما در محصولات فیک، از فلز مرغوب استفاده نمی شود و احتمال خم شدن و شکستن وجود خواهد داشت.
  • نکته دیگر که باید به آن دقت داشت ارتفاع بندها می باشد، که در اکثر موارد ارتفاع بندها در تی آر ایکس های فیک کوتاه تر می باشد.
    فروشگاه ورزشی اسپرت کالا، خریدی مطمئن.
    در ادامه به صورت تصویری به مقایسه تی ار ایکس اصل و تی ار ایکس تقلبی خواهیم پرداخت:
    -تفاوت در دسته ی محصولات

دسته تی آر ایکس اصل و تقلبی

-تفاوت در کیفیت بند های تی آر ایکس

تفاوت در قلاب تی ار ایکس اصل و تقلبی