تاثیر پیاده روی برای لاغری شکم

اگر می خواهید چربی در ناحیه میانی بدن خود را از دست بدهید، هیچ راهی به جز بهبود رژیم غذایی ندارد. اما در مورد ورزش، ممکن است شگفت زده شوید که بدانید نیازی نیست ساعت های زیادی را در ورزشگاه با وزنه های سنگین، یا مثلا دو مایل دویدن سپری کنید. اگر پیاده روی ورزش مورد علاقه شماست، و متعهد هستید که پیاده روی خود را سریع تر کنید، می توانید با استفاده از پیاده روی برای لاغری شکم خود اقدام کنید و شکمی صاف تر بدست آورید. آشنایی با انواع ورزش های لاغری شکم و پهلو در سایت ورزشی اسپرت کالا.
برای بررسی هرچه بهتر این موضوع باید بدانید که در یک مطالعه، که در مجله تغذیه و بیوشیمی منتشر شده است، محققان اثرات پیاده روی بر روی زنان چاق را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که این ورزش در کاهش سایر چربی های اضافی شکم، و همچنین توسعه دیگر مزایای سلامتی، موثر است. در تحقیقی دیگر که در مجله JAMA Internal Medicine منتشر شد، محققان دریافتند مردان و زنان بین 40 تا 65 سال که سبک زندگی کم تحرکی داشتند، اما هر هفته 12 مایل پیاده روی می کردند، وزن خود را کاهش دادند. در مورد مطالعه اخیر، شرکت کنندگان در مطالعه رژیم غذایی خود را به طور معنی داری تغییر ندادند، و تنها از پیاده روی برای لاغری شکم استفاده کردند.

تاثیر پیاده روی برای لاغری شکم

بعد از یک وعده غذایی حجیم، قدم بزنید

به گفته مربی مشهور جوئی تورمن، شما می توانید اثرات چربی سوزی پیاده روی را با قدم زدن در پیاده رو به مدت کوتاهی پس از خوردن یک وعده غذایی حجیم افزایش دهید. او می گوید: "پیاده روی 10 تا 30 دقیقه ای، بعد از غذا و به صورت روزانه، به از بین بردن چربی های شکمی کمک می کند. اما سوال اصلی اینجاست که چرا پیاده روی برای لاغری شکم، به خصوص بعد از یک وعده غذایی حجیم، اینقدر می تواند موثر باشد؟ خوب، پیاده روی بعد از جذب مواد مغذی، سطح میزان پاسخ انسولین را کاهش می دهد و به توزیع کالری به عنوان سوخت به جای چربی کمک می کند.
مدارک و مستندات علمی و تحقیقی متعددی وجود دارند که بر روی موثر بودن پیاده روی برای لاغری شکم تاکید دارند. طبق مطالعه ای در سال 2016 که اثرات پیاده روی را بر روی افرادی که از دیابت نوع 2 رنج می برند، تجزیه و تحلیل کرد، و البته در مجله Diabetologia منتشر شده است، مشخص شد که 10 دقیقه پیاده روی درست بعد از خوردن غذا، برای کاهش سطح قند خون می تواند عملکرد فوق العاده مطلوبی را ارائه کند.

پیاده روی خود را با حرکات سریع و با استفاده از وزن بدن متوقف کنید

امیر یزدان پرست، متخصص فیزیولوژی ورزشی و قدرت و حالت دهی می گوید: در حالی که داشتن شکمی صاف بیشتر مربوط به تغذیه است ، راه های متفاوتی وجود دارد که می توانید هنگام راه رفتن کالری بیشتری بسوزانید. بر اساس اظهارات یک متخصص دارای مدرک کارشناسی ارشد در علم سینزیولوژی، پیاده روی سریع، پیاده روی طولانی مدت، پیاده روی در سربالایی، پیاده روی با وزنه، پیاده روی بر روی پله و انجام تمرینات مختلف در حین پیاده روی، مانند راه رفتن لانگ یا برخی از تمرینات بالاتنه، همه می توانند به شما در سوزاندن کالری بیشتر هنگام راه رفتن کمک کنند. در نتیجه انجام حرکات ورزشی در حین پیاده روی برای لاغری شکم می تواند کمک شایانی به شما در راه داشتن شکمی صاف بکند.
اگر اهل بازی هستید، پیاده روی های خود را با اسکوات، لانج یا هل دادن قطع کنید، همه اینها ضربان قلب شما را حتی بیشتر می کند، حالت دهی عضلانی شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند پیاده روی خود را به یک تمرین موثر تبدیل کنید. این نوع پیاده روی و ورزش های لاغری، به شما در داشتن شکمی صاف و تقویت سایر عضلات هم می تواند کمک کند.


صبور باشید

ماکسول کاملونگرا، از Mx Fitness توصیه می کند که برای از دست دادن چربی بیشتر در حین راه رفتن، باید کار خود را با تمرکز بر سوزاندن کالری بیشتر در هر پیاده روی ادامه دهید. اگر با وجود پیاده روی یکسان، به اندازه دوست یا شریک خود به سرعت چربی شکم خود را از دست نمی دهید، فکر نکنید که کار اشتباهی انجام می دهید، این امر صرفا یک موضوع ژنتیکی است.
وی در ادامه توضیح می دهد: چه خوب چه بد، توزیع چربی از نظر ژنتیکی تعیین می شود، ما نمی توانیم در این مورد کاری انجام دهیم، و هریک از ما مناطق چربی سرسخت متفاوتی داریم.
با فرض اینکه رژیم غذایی شما سالم باشد، "چربی ای که برای از بین بردن آن تلاش می کنید با گذشت زمان ذوب می شود. تنها چالش این است که شما ممکن است فردی باشید که بیشتر چربی خود را در اطراف شکم خود ذخیره می کند، بنابراین باید صبور باشید.

تاثیر پیاده روی برای لاغری شکم