معرفی برند تراباند:

مجموعه تراباند در سال 2002 با تولید کش های مخصوص پیلاتس به عنوان پیشگام استفاده از محصولات مقاوم الاستیکی و باندهای مقاومتی با سیستمی پیشرو شروع به انجام کار کرد. محصولات تولید شده توسط برند تراباند از جنس حلقه های باند از جنس انقلابی CLX می باشند.
محصولات برند تراباند علاوه بر کاربردی که برای ورزشکاران دارد توجه ویژه ای به بازسازی جراحات و صدمات وارد شده بر افراد با بالا بردن اعتماد به نفس آن ها دارد. تراباند هدف اصلی خود را بالا بردن توانایی و پیش برد اهداف افراد می داند.
باندهای لاتکس تولید شده توسط برند تراباند در ابتدا با هدف استفاده در تمرینات فیزیکی و سبک وزن تولید شدند و سپس ورزشکاران رشته های مقاومتی نیز از این باندها استفاده و استقبال کردند. درصد زیادی از افراد از کش های تولید شده توسط برند تراباند به عنوان یک درمانگر فیزیکی و تمرینات آموزش قدرت در منزل استفاده می کنند.


نحوه استفاده از کش های تراباند:

پیشنهاد می شود قبل از استفاده از تراباند بدن خود را  گرم کنید و شروع به  تمرینات کششی برای رسیدن به وضعیت مطلوب کنید تا بتوانید شرایط فزیکی خود را در جایگاه بهتری قرار دهید.
در ابتدای تولید
کش های تراباند فیزیوتراپیست ها برای توانبخشی و بهبود قدرت بدنی و بالابردن عملکرد بدن ، این کش ها را به بیماران خود توصیه می کردند اما کاربرد بسیار مطلوبی که این کش ها داشتند باعث شد تا ورزشکاران رشته های مختلف نسبت به بکار گیری این نوع از کش ها در تمرینات خود اقدام نمایند.
دامنه تمرین هایی که با استفاده از کش های تراباند می توانید انجام دهید بسیار گسترده می باشد و از این نوع کش ها هم در منزل و هم در باشگاه ورزشی می توانید استفاده کنید.

نماینده تراباند در ایران:

تراباند یکی از برندهای بسیار محبوب در سراسر جهان می باشد که خوشبختانه در ایران نیز نمایندگی تراباند وجود دارد و با خیالی آسوده می توانید محصولات اورجینال تراباند را در ایران تهیه نمایید.

کارایی و جنس کش تراباند

کش تراباند از جنس پلاستیک ساخته شده است که اتفاقاً دارای خاصیت کششی می باشد اینکه با ضخامت ۵ روانه بازار شده است اما در نظر داشته باشید هرچه ضخامت کش تراباند کمتر باشد فشار کمتری به عضلات شما وارد می کند این کش تراباند با طول ۱۲۰ سانتیمتر و عرض ۱۵ سانتیمتر عرضه می شود در واقع این محصول در دو نوع دسته دار و بدون دسته به فروش میرسد کش تراباند بدون دسته مقداری انرژی بیشتری صرف می‌کند اما تراباند دسته‌دار برای راحتی بیشتر استفاده می شود و برخی از آن برای حرکات ورزشی به صورت ورزش های کششی استفاده می کنند مقاومت کش ها ی تراباند را رنگ های آن ها به ترتیب از کم به زیاد نمایان می کند که در ادامه به این مسئله خواهیم پرداخت رنگ های زرد قرمز سبز آبی مشکی نقره‌ای و طلایی.

مزایای ورزش با کش تراباند

  1. تقویت عضلات ساعد و دو سر بازو
    کش تراباند را در زیر یکی از پاهایتان محکم نگه دارید (پا متمایل به جلو باشد)، بعد پای دیگر تان را عقب تر بگذارید و رو به پایین خم شوید، سپس دستگیره های کش  تراباند را از پشت در بالای کتف ها نگه دارید، طوری که کف دستها به سمت جلو قرار بگیرند. با کشش پاها، خود را بالا بیاورید و بعد از توقف چند ثانیه ای خود را دوباره پایین ببرید. بعد از انجام تمرین با یکی از پاها، حرکت را با پای دیگر نیز تکرار کنید در حین انجام این حرکت پاهای خود را محکم و ثابت نگه داشته و این چنین ورزش را ادامه دهید. تقویت عضلات ساعد و دو سر بازو موجب موجب بالا رفتن قدرت بدنی در این ناحیه خواهد شد به دنبال آن خوش فرمیه عضلات کتف و بازو و حدفاصل موج تا آرنج را به دنبال خواهد داشت
  2. تقویت عضلات ران ها و پاها
    برای انجام این حرکت روی زمین دراز کشیده و کمر خود را به صورت محکم به زمین بچسبانید کش پاور باند را میان پاهای خود قرار داده تصویر های کشور در دست گرفته و کنار سر نگه دارید سپس زانوها را خم کرده و دوباره صاف کرده و به همین منوال ادامه دهید تا عضلات پاهای شما به علاوه عضلات ران ها تقویت شده و سوخت و ساز آنها را حس کنید این حرکت را به صورت ست ۱۵ تایی در طول روز تکرار کرده ده تا اثر آن را در اندام خود پس از مدت کوتاه مشاهده فرمایید. در واقع این حرکت به خوش فرم شدن عضلات ران ها و ساق پا بسیاری می کند
  3. تقویت عضلات رانها و باسن از طریق حرکت اسکوات
    برای انجام این حرکت باید کش زیر پای خود  را محکم نگه دارید سپس  به پایین خم شده و دستگیره‌های کش را  در کنار شانه ها نگه‌داشته به طوری که کف دست ها به سمت جلو  داشته باشد. با کشش پاها، خود را بالا بیاورید و بعد از وقفه ای کوتاه دوباره به حالت اول حرکت برگردید.در حین انجام این حرکت پاهای خود را محکم و ثابت سر جای خود نگه دارید.و بعد به صورت مکرر این حرکت را انجام دهید. این حرکت یعنی حرکت اسکوات برای خوش فرم درسدن عضلات پشت ران و باسن بسیار کاربردی و رایج است.مشاهده محصولات در فروشگاه آنلاین اسپرت کالا