انواع کتل بل در بازار

کتل بل یک ابزار عالی برای تمرینات قدرتی است. بله، برای بسیاری از تمرینات کتل بل کاملاً قابل جایگزینی با دمبل یا وزنه های دیگر است. اما برای برخی از حرکات سنگین، به ویژه حرکاتی که نیاز به یک حرکت انفجاری دارند، کتل بل نسبت به سایر وزنه ها برتری دارد. شکل کتل بل باعث می شود چرخاندن آنها بسیار راحت تر باشد. همچنین می توانید کتل بل را با دسته یا زنگ (قسمت گرد وزنه) نگه دارید، که به شما اجازه می دهد بسته به تمرینات کتل بل، دامنه حرکتی متفاوتی داشته باشید.
به علاوه، شکل یک کتل بل به شما اجازه می دهد تا با ماهیچه های خود کمی متفاوت از یک دمبل سنتی کار کنید. جسیکا سیمز، مربی شخصی دارای مجوز NASM در شهر نیویورک، می گوید: در کتل بل وزن به طور متفاوتی نسبت به یک دمبل معمولی توزیع می شود، بنابراین ماهیچه های مختلف را با حرکت یکسان به کار می گیرد. همچنین، کتل بل نیاز به حرکت بیشتر مچ دارد، بنابراین مچ دست و ساعد شما کمی بیشتر کار می کند.
وقتی با کتل بل یا هر نوع تجهیزات جدید دیگری در کلاس ورزش شرکت می کنید، در ابتدا احساس سردرگمی خواهید داشت. در ابتدا با وزنه سبک، مانند کتل بل 10 تا 15 پوندی (4 تا 6 کیلوگرم) شروع کنید. هنگامی که احساس می کنید با حرکات احساس راحتی می کنید، می توانید به وزنه سنگین تر پیشرفت کنید. متنوع ترین ملزومات ورزشی در
فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

انواع کتل بل در بازار

انواع کتل بل

در دنیای وسیع کتل بل، دو نوع اصلی از کتل بل وجود دارد که باید بدانید. در حال حاضر، انواع مختلفی از کتل بل از نظر شکل، طرح و تفاوت ظاهری وجود دارد و با رشد بازار، خلاقیت ساخت کتل بل نیز افزایش می یابد. با این وجود، به طور کلی دو نوع کتل بل متفاوت وجود دارد که در همه جا صادق است. 

 1. کتل بل چدن (آهنی)

  وقتی درباره کتل بل ها فکر می کنید، بیشتر آنها از جنس چدن ساخته شده اند. این کتل بل دارای ظاهر استاندارد است که دسته آن معمولاً از خود زنگوله عریض تر است. این کتل بل را بیشتر در سالن های تجاری، کراس فیت و سالن های خانگی مشاهده خواهید کرد، زیرا همه کاره ترین گزینه در بین انواع مختلف کتل بل است.
  این کتل بل برای چه کسانی مناسب است؟
  وزنه بردار های تفریحی که معمولاً یا مرتب از کتل بل در تمرینات خود استفاده می کنند. وزنه بردار هایی که می خواهند حرکات دو دستی مانند تاب و اسکوات جام را انجام دهند نیز از کتل بل استفاده می کنند. کاربران جدیدتر کتل بل که ممکن است به گرفتن دسته ها برای مدت طولانی عادت نداشته باشند و نیاز به عرض بیشتری دارند، این نوع را ترجیح می دهند.
 2. کتل بل مسابقات
  کتل بل های مسابقه از دو جهت کمی متفاوت از کتل بل چدنی استاندارد شما هستند. اول ، این کتل بل ها دارای قطر دسته کمی کوچکتر خواهند بود. برای رقابت در اتحادیه کتل بل آمریکایی، همه کتل بل ها مسابقه به قطر 35 میلی متر نیاز دارند و برخی از شرکت ها کتل بل های مسابقه ای با قطر دسته 33 میلی متری تولید می کنند.
  ثانیاً، ابعاد کتل بل های مسابقه همه تنظیم شده اند و دسته با قسمت پایینی آن هماهنگ می شود. این دسته باریک تر و لاغرتر اجازه می دهد تا حرکات یک دست بهتر و بدون دردسر را در رقابت انجام دهید. همچنین، کتل بل را برای ورزشکاران ثابت نگه می دارد.
  این کتل بل برای چه کسانی مناسب است؟
  وزنه بردار ها و ورزشکارانی که ممکن است بخواهند روزی در مسابقات رسمی کتل بل شرکت کنند، این نوع را ترجیح می دهند. افرادی که دارای دست کوچکتر هستند می توانند هر دو دست را در عرض دسته قرار دهند، پس بهتر است از این نوع استفاده کنند. ورزشکارانی که به شدت روی حرکات یک دست خود کار می کنند، می توانند از این نوع کتل بل استفاده بهتری داشته باشند.

چند نکته در مورد کتل بل

"توپ" به کره سنگین در پایین اشاره دارد و دسته قسمتی است که به آن متصل شده است. دسته همچنین به عنوان "شاخ" شناخته می شود و می تواند در بالا، در طرفین یا نزدیک پایه ای که با توپ برخورد می کند، محکم شود. به گفته سیمز، برخی از تمرینات بهتر است که با کتل بل انجام شوند، اما حتی اگر قبلاً چند جلسه با کتل بل کار کرده باشید، حتما اهمیت آن را برای برخی از تمرینات درک خواهید کرد. به هر حال بهتر است که قبل از تمرین با مربی خود در مورد نحوه استفاده از کتل بل صحبت کنید و با افراد حرفه ای در این زمینه مشورت کنید تا احتمال اسیب دیدگی را به حداقل برسانید.

چند نکته در مورد کتل بل