انواع ورزش با جامپ باکس

جامپ باکس تمام گروه های عضلانی قسمت تحتانی بدن شما، از جمله عضلات شکم، همسترینگ، چهارسر و ساق پا را هدف قرار می دهد. تمرینات جامپ باکس برای افزایش قدرت و استقامت طراحی شده هستند. با این حال، فراتر از قسمت تحتانی بدن، پرش بر روی جامپ باکس نیز مستلزم درگیری شدید عضلات مرکزی و حرکت چرخشی بازوها است و آنها را به یک تمرین برای تمام بدن تبدیل می کند. یکی از حُسن های جامپ باکس، تاثیر کارایی آن بر عملکرد ورزشی است. ورزشکاران تقریباً از هر ورزش یا فعالیتی (بسکتبال، فوتبال و والیبال تنها چند نمونه هستند) می توانند با استفاده مناسب از پرش بر روی جامپ باکس در یک تمرین معمول، عملکرد ورزشی بهبود یافته را مشاهده کنند. اگر می خواهید با تمرین در باشگاه بدنسازی قوی تر، سریعتر و قدرتمندتر شوید، و این پیشرفتها را در زمین ورزش استفاده کنید. حتی اگر شما یک ورزشکار رقابتی نیستید، افزایش قدرت و استقامت با جامپ باکس به طور کلی می تواند به شما کمک کند تا با قدرت بیشتری در زندگی حرکت کنید. می توانید با سرعت به پیاده روی بروید، با بچه های خود یک بازی بسکتبال داشته باشید، یا در صورت لزوم از روی صندلی بپرید.
در نهایت، جامپ باکس به شما این امکان را می دهد که روی ارتفاع پرش عمودی کار کنید. هنگام انجام پرش با جامپ باکس، تا آنجا که می توانید روی پرش انفجاری کار می کنید، پاهای شما روی سطحی بلند قرار می گیرد، در حالی که زانوها و باسن شما کمی خم شده اند،  این موقعیتی است که به کاهش ضربه به بدن، استخوان ها، و مفاصل شما کمک می کند. تمرینات جامپ باکس با یک جهش عمودی از روی زمین، یا یک پرش به هوا، جایی که تا آنجا که می توانید پرش می کنید، کاملاً متفاوت است. در این نوع تمرینات پاهایتان از جایی که شروع کرده اند به عقب برمی گردد. این نوع تمرینات پرش، فشار بیشتری را بر مفاصل وارد می کند و اگر فرم فرود صحیح نباشد، می تواند فضای بیشتری برای آسیب ها باقی بگذارد. انواع ملزومات ورزشی در
فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

انواع ورزش با جامپ باکس

دستورالعمل های گام به گام برای کار با جامپ باکس

تنها چیزی که برای انجام تمرینات جامپ باکس نیاز دارید یک جعبه جامپ باکس است که در بازار موجود است، یک نیمکت محکم، یک صندلی یا یک سطح بلند و محکم دیگر نیز نیاز دارید. اگر به تازگی شروع به کار کرده اید، قبل از تلاش برای پیشروی به جعبه های بلندتر، با یک جعبه یا سطح پایین شروع کنید.
همچنین، مطمئن شوید که جعبه ای را که انتخاب می کنید در اطراف آن نلغزد یا در صورت لگد زدن تمایل به سقوط نداشته باشد. هدف این است که مستقیماً روی جعبه فرود بیایید، بنابراین از لحاظ تئوری، اکثر صندلی ها یا نیمکت های محکم باید کار کنند، اما شما نمی خواهید لبه صندلی را با پای خود بگیرید و در حالی که سعی می کنید روی آن فرود بیاید همه چیز سقوط کند.
روبه روی جامپ باکس بایستید، پاهایتان تقریباً شش اینچ از کناره آن قرار داشته باشد. پاهای شما باید تقریباً از لگن فاصله داشته باشند، زانوها و باسن شما کمی در حالت ورزشی خم شده باشند. در حالی که دستان خود را در پشت حرکت می دهید، زانوها را خم کرده و باسن را به عقب فشار دهید. با کمک پاهای خود حرکت انفجاری را شروع کنید، مستقیماً به هوا بپرید، دستان خود را به سمت بالا و جلو بکشید، در حالی که زانوها و باسن خود را کاملاً دراز کرده اید با پرش خود تا جایی که می توانید ارتفاع بگیرید. در اوج پرش، زانوها و باسن خود را خم کنید تا آنها را به جلو بکشید تا بتوانید در بالای جعبه فرود بیایید.
هر دو پا را همزمان در بالای جعبه قرار دهید، با مچ پای خود به جلو بروید و پاشنه های پا را دنبال کنید. سعی کنید این کار را "ملایم" انجام دهید و اجازه دهید زانوها و باسن شما به طور طبیعی خم شوند تا به جذب شوک فرود کمک کند. وضعیت پای خود را بررسی کنید، هنگامی که بالای جعبه هستید، پاها باید تقریباً از ران فاصله داشته باشند. برای فرود آمدن از جامپ باکس پرش نکنید، با دقت از جعبه پایین بیایید و برای تکرار بعدی جامپ باکس  را مجدد تنظیم کنید.

دستورالعمل های گام به گام برای کار با جامپ باکس

ارتفاع مناسب جامپ باکس

شروع با یک جعبه خیلی بلند یکی از رایج ترین اشتباهات است. برای شروع، اگر نتوانید تمرین را انجام دهید، اعتماد به نفس خود را به سرعت از دست می دهید. به احتمال زیاد لگد می زنید یا روی جعبه ضربه می زنید، زمین می خورید یا ساق های خود را خراش می دهید.
اگر هرگز ورزش با
جامپ باکس چوبی را انجام نداده اید، با یک پلت فرم کوتاه، فقط 12 تا 24 اینچ، شروع کنید تا راحت پیش بروید و مطمئن شوید که از فرم مناسب استفاده می کنید. اگر دیدید که پرش ها بسیار آسان هستند، همیشه می توانید تا ارتفاع جعبه بعدی صعود کنید. و به یاد داشته باشید، جعبه یک ابزار است، نه نشان افتخار. اندازه جعبه برای شروع امر مهمی است اما مقصود کار کردن روی قدرت انفجاری و ارتفاع پرش است، غایت اصلی را فراموش نکنید.