انواع وال بال

اگر آمادگی دارید قدرت خود را تقویت کنید، و تمام ماهیچه های بدن خود را به چالش بکشید، ما این حرکت را برای شما داریم. تمرین با وال بال یا توپ دیواری یک حرکت کاربردی برای تمام عضلات بدن است. شما می توانید این نوع تمرین را به هر تمرین قدرتی یا قلبی عروقی اضافه کنید.
این حرکت انفجاری، تمرین با انواع وال بال، معمولاً به عنوان بخشی از تمرین کراس فیت انجام می شود. با این حال، به دلیل نتایجی که به دست می آورد، این تمرین در حال حاضر در اکثر روش های تناسب اندام ثابت است.

انواع وال بالورزش با وال بال چگونه است؟ تمرین با وال بال یک حرکت ترکیبی و با شدت بالا است که نیاز به حداکثر عملکرد تعداد زیادی از عضلات بدن شما دارد.
این حرکت که به عنوان اسکوات توپ دیواری نیز شناخته می شود، مستلزم این است که ماهیچه های قدرتمند در قسمت پایینی بدن شما حرکت اسکوات را انجام دهند در حالی که ماهیچه های بالای بدن شما منقبض می شوند تا در هنگام پرتاب توپ به دیوار، مرحله فشار پرس را اجرا کنند.
برای انجام این حرکت، شما نیاز به دسترسی به یک دیوار بزرگ و خالی و انواع وال بال سنگین دارید. تمرین استاندارد وال بال شما را ملزم می کند که رو به دیوار بایستید. با این حال، چندین تنوع موقعیت بدن شما را برای به چالش کشیدن گروه های مختلف ماهیچه تغییر می دهد.

از چه نوع توپی باید استفاده کنید؟

یک توپ دیواری با یک توپ طبی، که کوچکتر وسخت تر است، متفاوت است. همچنین انواع وال بال متفاوت از توپ اسلم هستند، که سنگین تر هستند و معمولاً از لاستیک ساخته شده اند. انتخاب انواع وال بال مناسب نه تنها تمرین را موثرتر می کند، بلکه شما را از صدمات مصون نگه می دارد. با در نظر گرفتن این نکته، استفاده از یک توپ که مخصوص این تمرین ساخته شده است بهترین روش برای انجام چندین ست تکرار است. انواع وال بال معمولاً از وینیل ساخته می شوند و دارای لایه بیرونی مخصوصی هستند که گرفتن آنها را آسان تر می کند. انواع وال بال دارای وزن های مختلفی هستند که از 6 تا 20 پوند متغیر هستند.
وقتی نوبت به انتخاب وزن مناسب برای توپ های دیواری می رسد، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید، قسمت مرکزی و قسمت بالای بدن است. توپ باید به اندازه ای سنگین باشد که تمرین را چالش برانگیز کند، اما آنقدر سبک باشد که فرم شما را به خطر نیاندازد. به عبارت دیگر، با تسلط بر حرکت، با یک توپ سبک شروع کرده و به یک توپ سنگین تر بروید. مبتدیان ممکن است بخواهند با وزن سبک تر 6 یا 8 پوند شروع کنند، در حالی که سطح آمادگی جسمانی پیشرفته ممکن است بخواهند 10 پوند یا بیشتر را امتحان کنند. انواع توپ های وزشی در
فروشگاه ورزشی اسپرت کالا.

تمرین با انواع وال بال چه مزایایی دارد؟

تمرین با وال بال دارای مزایای بسیار متنوعی است و تقریباً برای هر گروه عضلانی بدن شما مفید است. همچنین به شما امکان می دهد بدن خود را در هر سطح حرکتی، جلو به عقب یا پهلو به پهلو و به صورت چرخشی، حرکت دهید.
یک تمرین معمولی با وال بال چندین گروه عضلانی را درگیر می کند، از جمله این عضلات می توان به عضلات چهارسرران، گلوت ها، همسترینگ، سینه، شانه ها، عضله دو سر بازو، سه سر بازویی، و ماهیچه های اصلی اشاره کرد.
ورزش اسکوات با وال بال ضربان قلب شما را افزایش می دهد. و از این رو این ورزش را راهی عالی برای بهبود آمادگی قلبی تنفسی و سوزاندن کالری نیز می دانند. همچنین به افزایش قدرت انفجاری شما، که جزء ضروری بسیاری از فعالیت های ورزشی است، کمک می کند. به علاوه، انجام این حرکت می تواند هماهنگی چشم و دست شما را تنظیم کرده و مهارت و دقت پرتاب شما را بهبود بخشد.

تمرین با انواع وال بال چه مزایایی دارد؟

یک تمرین معمولی با وال بال چگونه انجام می شود؟

  • وال بال با وزن مناسب را انتخاب کنید و آن را در دستان خود بگیرید.
  • حدود 2 فوت جلوتر از دیوار بایستید و پاهایتان را به اندازه عرض لگن باز کرده و انگشتان پا را کمی به سمت بیرون قرار دهید.
    توپ را به موازات سینه نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که آرنج ها را در پهلوها قرار دهید.
  • عضلات مرکزی خود را درگیر کرده و توپ را رو به جلو فشار دهید. هرچه بیشتر توپ را فشار دهید، بیشتر به عضلات مرکزی و شانه های خود برای کار نیاز دارید.
  • مرحله پایین اسکوات را در حالی که توپ را در سطح قفسه سینه نگه داشته اید شروع کنید. چمباتمه بزنید تا ران های شما موازی زمین شوند.
  • سپس بدن خود را به سمت بالا حرکت دهید در حالی که توپ را به سمت یک هدف عمودی با ارتفاع 8 تا 12 فوت می اندازید. بازوهای خود را در حالت کشیده نگه دارید. نکته مهم این است که نقطه ای را در این منطقه مورد نظر انتخاب کنید و تمام مدت چشم خود را آنجا متمرکز کنید.
  • بعد از برگشتن توپ را بگیرید، توپ را هم ارتفاع قفسه سینه نگه دارید و برای تکرار تمرین چمباتمه بزنید.

سخن نهایی

تمرین با انواع وال بال یک حرکت متوسط تا پیشرفته است که می تواند مکمل هر دوره تمرین یا تمرین قدرتی باشد. اگر می خواهید ماهیچه های خود را بیشتر به چالش بکشید، می توانید انواع مختلف اسکوات را با انواع وال بال امتحان کنید و به تدریج وزن توپ را افزایش دهید.