انواع حرکات با کش پاور باند

کش پاور باند یک افزودنی عالی برای هر برنامه تمرینی قدرتی یا برنامه توانبخشی است. آنها در اندازه ها، طول ها و سطوح مختلف مقاومت وجود دارند. کش پاور باند همچنین قابل حمل هستند و نگه داری آنها آسان است، بنابراین برای استفاده در خانه، تمرینات خانگی یا استفاده بیشتر از یک فضای کوچک در باشگاه مناسب هستند. درست مانند وزنه های آزاد، کش پاور باند دارای طیف وسیعی از سطوح مقاومتی هستند، که شامل کشش بسیار زیاد تا قدرت سنگین می شود.
رایج ترین انواع کش پاور باند نوارهای لوله ای با دسته، نوارهای حلقه ای و نوارهای درمانی هستند. اگر در انتخاب کش پاور باند شک دارید، یک متخصص تناسب اندام می تواند بسته به سطح تناسب اندام شما و برنامه تمرین خاص شما تعیین کند که کدام گروه برای شما مناسب است.

انواع حرکات با کش پاور باند

تمرینات با کش پاور باند

 1.  اسکوات جلو
  پس از این تمرین با کش پاور باند هر دو طرف ران و همسترینگ از شما بخاطر این تمرین ( البته پس از متوقف شدن سوزش) از شما تشکر می کنند. اسکوات جلو همچنین می تواند کشاله ران، خم کننده ران و ساق پا را تقویت کند.
  روی نوار بایستید و پاهایتان کمی از عرض شانه بازتر باشد. با نگه داشتن یک دسته، بالای کش پاور باند را روی هر شانه بیاورید. اگر کش پاور باند بیش از حد بلند است، آن را با محکم کردن دستان خود در سینه محکم کنید. صاف بنشینید، قفسه سینه را بالا بیاورید، ماهیچه های شکم محکم باشند، روی انگشتان پا فشار دهید. سپس به حالت اولیه بازگردید. برای این تمرین  8 تا 12 تکرار داشته باشید.
 2. حرکت کشش پا
  یک حلقه را در موقعیت کم ارتفاع روی یک تکیه گاه (مانند نیمکت شیب دار) لنگر بزنید و انتهای دیگر را در اطراف مچ پا حلقه کرده و کش پاور باند را در پشت خود قرار دهید. از لنگر فاصله بگیرید تا کشش را ایجاد کنید و پاها را به عرض لگن از هم قرار دهید. وزن خود را به پای چپ ببرید و پای راست خود را از روی زمین بلند کنید. زانو را تا جایی که در مقابل شما صاف شود، دراز کنید. به آرامی به موقعیت اولیه بازگردید. قبل از تعویض پاها، تمرین را 8 تا 12 بار تکرار کنید.
 3. پیچ خوردن ساق پا (دراز کشیده)
  رو به رو دراز بکشید و یک کش پاور باند دور مچ پای راست خود بچسبانید و انتهای دیگر را به پشتی یا به درب برای حمایت متصل کنید. برای ایجاد تنش از لنگر دور شوید. ساق پا را محکم کرده و پای خود را در زانو خم کنید، تا جایی که می توانید پاشنه پا را به سمت عضلات شکم خود ببرید. به آرامی پای خود را به حالت اولیه بازگردانید. 10 تا 15 بار این حرکت را تکرار کنید، سپس طرف را عوض کنید
 4. پل گلوت
  دور پاها را درست بالای زانوها کش پاور باند ببندید. رو به رو دراز بکشید و پاها را روی زمین بگذارید، زانوها را تا 90 درجه خم کنید. باسن خود را بالا بیاورید تا شانه ها، باسن و زانوها در یک راستا قرار بگیرند و در تمام حرکت عضلات شما منقبض شوند. سپس این حرکت را 15 تا 20 مرتبه تکرار کنید
 5. استقامت ایستاده
  برای تقویت باسن، کشاله ران و قسمت داخلی ران، از این حرکت وزشی استفاده می شود. یک کش پاور باند را در ارتفاع مچ پا به یک تکیه گاه محکم کنید و در حالی که سمت چپ شما رو به تکیه گاه است ایستاده و انتهای آزاد را در اطراف مچ پای راست (بیرونی) خود بپیچید. عمود بر باند بایستید و از تکیه گاه فاصله بگیرید تا کمی تنش ایجاد شود. از موضع اولیه خود، به یک چهارم چمباتمه بزنید. مچ پای خود را روی بدن خود بکشید، از پای ایستاده خود عبور کرده و ران ها را به هم فشار دهید. به آرامی به موقعیت اولیه بازگردید. قبل از تغییر جهت، 12 تا 15 مرتبه این کار را تکرار کنید.
 6. حرکت سوپین
  با استفاده از این تمرین می توانید عضلات لگن خارجی خود را شل کرده و حرکت و انعطاف پذیری خود را بهبود بخشید.
  یک کش پاور باند دور پاهای خود درست بالای زانوها قرار دهید. در حالی که باسن و زانوها را تا 90 درجه خم کرده اید، رو به رو دراز بکشید. در حالی که عضلات شکم خود را به مدت 2 تا 3 ثانیه منقبض می کنید، زانوها را از یکدیگر دور کنید. به آرامی به موقعیت اولیه بازگردید. این کار را 10-12 بار تکرار کنید. مشاهده انواع کش های ورزشی در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

کش پاور باند