انواع توپ ماساژ

مانند یک غلتک فوم، یک توپ ماساژ نیز می تواند برای رفع تنش در عضلات دردناک ما پس از ساعت های طولانی در دفتر کار یا بعد از تمرین استفاده شود. یکی از تفاوت ها این است که می تواند به مناطقی که دسترسی به آنها سخت است مانند قسمت بالای کمر، باسن و پا برسد. "گره ها" یا "نقاط ماشه ای" می توانند منابع عظیمی از درد در بدن ما باشند و استفاده از تکنیک های ماساژ می تواند بسیار رضایت بخش باشد. قبل از  هرچیزی، چند نکته مهم در مورد توپ ماساژ را باید بدانید که به شما در دستیابی به بهترین نتایج کمک می کند.

انواع توپ ماساژ

چرا از یک توپ ماساژ استفاده کنیم

توپ ماساژ مقرون به صرفه و کوچک است و بنابراین می توانند به راحتی در چمدان یا کیف دستی قرار بگیرند تا هر کجا که می خواهید از آنها استفاده کنید. آنها همچنین خودکفایی را ارتقا می دهند بنابراین نیازی به تکیه بر شخص دیگری نیست. هرچند، همیشه همان نتیجه ماساژ سنتی که توسط یک درمانگر مجرب انجام می شود را ندارد.

توپ ماساژ مناسب را پیدا کنید

انواع مختلفی از توپ ماساژ وجود دارد که از بسیار صاف و محکم مانند یک توپ لاکروز گرفته تا کوچک و نرم مانند یک توپ کدو تنبل هستند. توپ های دیگر شامل توپ تنیس و توپ ماساژ اسپایکی قابل اعتماد هستند. اما اگر در استفاده از توپ ماساژ تازه کار هستید، شاید بهتر باشد که با یک توپ اسپایکی یا یک توپ تنیس شروع کنید. ملزومات ریکاوری و ماساژ در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

کجا و چه زمانی از توپ ماساژ استفاده کنیم

از آنجا که استفاده از توپ ماساژ بسیار راحت است، می توانید آنها را تقریباً در هر کجا به عنوان مثال روی دیوار، پشت صندلی، روی زمین یا از دستان خود استفاده کنید. برخی از کارکنان اداری آنها را برای کمک به رفع تنش عضلانی ناشی از وضعیت بد یا استرس، روی میز خود نگه می دارند.

چگونه از توپ ماساژ استفاده کنیم

فقط با چند حرکت ساده شروع کنید، دردناک ترین ناحیه را در اولویت قرار دهید. ایده اصلی این است که توپ را با ماهیچه و عضله درگیر کنید و به آرامی و به صورت متوسط فشار دهید تا احساس دردناک محو شود. هنگامی که نقطه صحیح را پیدا کردید، آن را در آنجا نگه دارید و سعی کنید آرام باشید تا حدود 80 درصد از درد از بین برود. هنگامی که بیش از حد محکم فشار می دهید، این احساس می تواند برای شما بسیار دردناک باشد، ولی هدف از استفاده از توپ ماساژ در وهله اول تسکین درد است. همچنین فشار بیش از حد می تواند آن منطقه را به طور بالقوه تحریک کند. توپ را بچرخانید تا نقاط حساس تر را جستجو کنید یا فقط از حرکت آرام و آهسته روی عضله سفت لذت ببرید. اگر احساس می کنید ماهیچه به آن نیاز دارد، می توانید آن را دو بار در روز تکرار کنید. پس از رهایی گره، آن را با کشش های ملایم به همان ماهیچه دنبال کنید. اشکالی ندارد که بعد از آن ماهیچه را به آرامی تمرین دهید، اما از اعمال فشار به آن به مدت 24 ساعت خودداری کنید.

چند تمرین اساسی برای شروع ماساژ با توپ ماساژ

 1. شانه ها
  با پشت به دیوار، توپ را بین گردن و تیغه شانه خود قرار دهید. به آرامی به دیوار تکیه دهید و بالا و پایین یا پهلو بچرخید. همچنان صبر کنید تا هر گونه گره ای که پیدا کردید آزاد شود. از وارد کردن فشار اضافی بر روی استخوان ها به شدت پرهیز کنید.
 2. گردن
  از توپ ماساژ با دست مخالف خود برای مالش روی عضله ذوزنقه ای فوقانی خود (شیب گردن به شانه) استفاده کنید. از اعمال حرکات تند و سریع به شدت خودداری کنید، توپ ماساژ را به آرامی و نرمی حرکت دهید.
 3. باسن
  با قرار دادن توپ در نقطه حساس باسن خود شروع کنید و با تکیه دادن به بدن با بدن به توپ فشار بیاورید. با حرکت رو به بالا و پایین و پهلو، نقطه حساس را پیدا کنید، گاهی اوقات ممکن است لازم باشد بدن را تا انتها به پهلو بچرخانید تا توپ به طرف ران شما فشار بیاورد. مراقب باشید به هیچ استخوانی فشار نیاورید. همچنین می توانید این کار را روی زمین یا روی صندلی نشسته انجام دهید، اما این کار برای اولین بار توصیه نمی شود زیرا کنترل فشار دشوارتر است.
 4.  پاها
  در حالت نشسته یا ایستاده، کفش های خود را درآورده و به آرامی روی توپ قدم بگذارید. توپ را در پایین پا جلو و عقب بچرخانید.

چند تمرین اساسی برای شروع ماساژ با توپ ماساژ