انواع تنیس فوتبال و مزایای استفاده از آن

تنیس فوتبال

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع تنیس فوتبال و مزایای استفاده از آن آشنا کنیم. ابتدا بهتر است با ورزش تنیس آشنا شوید. تنیس یک ورزش راکتی است که میان دو نفر ( یعنی تنیس تک نفره) یا میان دو تیم دو نفره (یعنی تنیس دوبل) اجرا می‌شود. هر بازیکن تنیس یک راکت دارد که دارای یک صفحه از شبکه ی توری می باشد. بازیکن با در دست گرفتن این راکت، یک توپ پلاستیکی با پوشش نمدی را به زمین طرف مقابل پرتاب می‌کند. در بازی تنیس هر بازیکن یا تیمی که زودتر از طرف مقابل امتیاز نهایی را به دست آورد تیم برنده ‌به حساب می آید.
زمین های بازی تنیس عبارتند از:

  • سالن بازی تنیس
  • زمین آسفالت تنیس (آسفالتی که ورزشی و بسیار نرم است)
  • زمین چمن
  • زمین خاکی بازی تنیس
    انواع راکت های بازی تنیس شامل:
  • راکت تنیس زه (string)
  • راکت تنیس صفحه (Head)
  • راکت تنیس دسته(Grip)

مواردی که در بالا ذکر شد مربوط به بازی تنیس بود. مطلبی که در ادامه میخواهیم به آن بپردازیم انواع تنیس فوتبال و مزایای استفاده از آن را در برمیگیرد.

تنیس فوتبال چیست؟

تور تنیس فوتبال

تنیس فوتبال یکی از جذاب ترین بازی های جدید است، این بازی ترکیبی از بازی فوتبال و تنیس می باشد که جدیدا برای اولین بار برگزاری این مسابقات توسط برند کاپ انجام می شود.
در واقع این بازی یک بازی با توپ است که هم در خانه و هم در خارج از منزل میتوان در زمین بازی انجام داد. که با
یک توری با ارتفاع کم با دو تیم مخالف تقسیم می شود.
تیم ها یا گروه های این بازی می توانند از یک ، دو یا سه بازیکن تشکیل شوند. که با زدن ضربه به توپ می توانید با هر قسمت از بدن خود به غیر از دستتان، امتیاز کسب کنید. در هر سه رشته از این ورزش وقتی یکی از تیم ها موفق می شود 11 امتیاز با اختلاف دو امتیاز کسب کند، یک مجموعه یا بازی به پایان می رسد. حداکثر کسب امتیاز در این ورزش 15:14 است. برای پیروزی در مسابقات این بازی، تیم شما باید موفق به، به دست آوردن دو ست شود. نهایتا این بازی به شکل زوج ۴ به ۴ انجام می شود و نسبت به فضا تعداد بازیکنان بازی صورت میگیرد. این بازی نیز دارای داور و قوانین خاصی می باشد و ارتفاع تور نیز باید 110/1 متر باشد.

تنیس فوتبال

مزایای تنیس فوتبال:

ورزش تنیس فوتبال رابطه ی مستقیمی با کاهش وزن و لاغری دارد، زیرا به عنوان یکی از چربی سوز ترین ورزش های جهان است به طوری که فرد در هر یک ساعت تمرین تنیس فوتبال حدود 476 کالری می سوزاند.
برای ضربه زدن به توپ پاها باید با چشم ها هماهنگ باشند و به همین دلیل نیز در این بازی هماهنگی بین پاها و چشم ها بیشتر است.
تنیس فوتبال یک ورزش برای تمامی اعضای بدن شماست و در هنگام انجام بازی همزمان از چشم ها تا نوک پاهای شما درگیر خواهند شد.
این بازی یک ورزش خلاقانه به شمار می آید زیرا نیاز به چابکی، سرعت، ذهن برنامه ریز و هماهنگی اعضای بدن به صورت همزمان را دارد و هر بار که 
تنیس فوتبال را بازی می کنید نورون های مغز شما فعال تر و قوی تر از قبل عمل می کنند.
از دیگر فواید تنیس فوتبال می توان به پایین آوردن خطر بیماری های قلبی اشاره کرد، زیرا باعث کاهش کلسترول و فشار خون می شود. همچنین این بازی ضد استرس نیز هست.
جلوگیری از پوکی استخوان
زیبایی و تناسب اندام
جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت
بهبود نحوه ی عملکرد مغز
تنیس فوتبال در فضای باز انجام می شود و انجام این بازی در زمین های سر باز باعث دریافت ویتامین D از نور مستقیم آفتاب می شود. همچنین شرکت کردن در باشگاه های تنیس فوتبال باعث برقراری شناخت و ارتباط با افراد جدید تری می شود. تنیس فوتبال را می توان در هر سنی شروع کرد. بنابراین هیچ وقت برای انجام دادن این بازی دیر نیست.

مزایای تنیس فوتبال

تنیس فوتبال شامل حرکات شدید و کوتاه مدت است. ورزشکاران این ورزش حرکات شدیدی را انجام می دهند. این ورزش یک ورزش جانبی بسیار خوبی برای ورزشکارانی که در دیگر رشته های ورزشی به صورت حرفه ای فعالیت می کنند نیز هست، زیرا تمامی حرکاتی که در این ورزش وجود دارد در ورزش های دیگر نیز وجود دارد.