انواع تمرینات هوازی

تمرینات هوازی به هر نوع تمرین برای بهبود شرایط قلبی عروقی گفته می شود که در برگیرنده فعالیت هایی مانند پیاده روی، شنا، دویدن یا دوچرخه سواری است. شما احتمالاً تمرینات هوازی را با عنوان "کاردیو" نیز می شناسید. طبق تعریف، تمرینات هوازی به معنی "ورزش با اکسیژن" است. تنفس و ضربان قلب شما در حین فعالیت های هوازی افزایش می یابد. تمرینات هوازی به سلامت قلب، ریه ها و سیستم گردش خون کمک می کند. تمرینات هوازی با ورزش های بی هوازی متفاوت است. تمرینات بی هوازی مانند وزنه برداری یا دوومیدانی شامل انفجار سریع انرژی است. این نوع تمرینات با تلاش تمام در یک بازه زمانی کوتاهی انجام می شوند. این برخلاف تمرینات هوازی است. در تمرینات هوازی شما باید بازه زمانی طولانی تری را در نظر داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تمرینات هوازی که می توانید در خانه و ورزش انجام دهید، ادامه مطلب را مطالعه کنید. به یاد داشته باشید، همیشه قبل از شروع تمرینات هوازی جدید با پزشک خود صحبت کنید. متنوع ترین لوازم ورزشی در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

انواع تمرینات هوازی

تمرینات هوازی

تمرینات قلبی عروقی را می توان در خانه انجام داد. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با وسایل کم یا بدون تجهیزات انجام دهید. همیشه قبل از شروع هرگونه تمرین 5 تا 10 دقیقه خود را گرم کنید.

  • طناب بازی
    تجهیزات لازم برای این ورزش کفش بدنسازی (کفش ورزشی) و طناب سرعتی مخصوص است. پرش با طناب به بهبود آگاهی بدن، هماهنگی دست و پا و چابکی کمک می کند. طناب شما باید متناسب با قد شما تنظیم شود. با دو پا روی وسط طناب بایستید و دسته ها را تا زیر بغل خود دراز کنید. این ارتفاعی است که برای شما مناسب خواهد بود. اگر خیلی طناب شما بلند است، آن را ببرید یا ببندید تا از برخورد با طناب جلوگیری کنید. در حالی که طناب را روی سر و زیر پاهای خود می چرخانید، دویدن رو به جلو را شروع کنید.در نظر داشته باشید زمان موردنیاز برای انجام این حرکت 15 ثانیه است. در مرحله بعد، جهت خود را برعکس کرده و به عقب حرکت کنید و همچنان طناب را بچرخانید. زمان بندی 15 ثانیه را فراموش نکنید.. مجموعه حرکات خود را با انجام یک پرش کوتاه به مدت 15 ثانیه به پایان برسانید. برای انجام این حرکت، طناب را در محل خود قرار داده و در حین پرش، به طور متناوب پاهای خود را به طرفین بیرون بیاورید و سپس به مرکز برگردید. حتما بین ست ها 15 ثانیه استراحت کنید. اگر یک تمرین کننده متوسط هستید، می توانید حرکات را به مدت 30 ثانیه انجام دهید و بین ست ها 30 ثانیه استراحت کنید. برای حرکات پیشرفته باید به مدت 60 ثانیه حرکت و 60 ثانیه استراحت انجام شود.
  • دویدن
    تجهیزات لازم برای این ورزش تنها شامل کفش مخصوص دویدن می شود. دویدن یکی از موثرترین اشکال تمرینات هوازی است. این ورزش می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد، چربی و کالری بسوزاند و خلق و خوی شما را افزایش دهد. برای امنیت بیشتر هنگام دویدن مسیرهای روشن و پر جمعیت را انتخاب کنید. به یکی از دوستان یا بستگان اطلاع دهید که کجا هستید. اگر مبتدی هستید، هفته ای دوبار 20 تا 30 دقیقه بدوید. سرعت شما باید در حین دویدن متناسب باشد. می توانید با 5 دقیقه دویدن و 1 دقیقه پیاده روی متناوب شروع کنید. برای اینکه بدون آسیب بمانید، همیشه بعد از دویدن حرکات کششی انجام دهید.
  • پیاده روی
    تجهیزات لازم برای این نوع تمرین تنها کفش ورزشی است. پیاده روی روزانه می تواند خطر بیماری های قلبی، چاقی، دیابت، فشار خون بالا و افسردگی را کاهش دهد. در مناطق پر نور و پرجمعیت قدم بزنید. کفش هایی را انتخاب کنید که از مچ پا پشتیبانی خوبی می کنند تا خطر آسیب دیدگی شما کاهش یابد. اگر پیاده روی شکل اصلی ورزش شماست، سعی کنید 150 دقیقه در هفته وقت بگذارید. این را می توان به 30 دقیقه پیاده روی 5 روز در هفته تقسیم کرد. هر بار 10 دقیقه و هر روز 3 بار تند راه بروید. ردیاب تناسب اندام نیز می تواند در شمارش تعداد گام هایی که بر می دارید به شما کمک کند. اگر هدف شما پیاده روی 10000 قدم در روز است، از پایه خود شروع کنید (میزان فعلی که پیاده روی می کنید) و به تدریج تعداد گام های روزانه خود را افزایش دهید. شما می توانید این کار را با افزایش 500 تا 1000 قدم اضافی روزانه در هر 1 تا 2 هفته انجام دهید.

تمرینات هوازی