اسپری سرد و گرم و تفاوت های آنها

اسپری سرد ورزشی

در این مقاله قصد داریم شما را با اسپری سرد و گرم و تفاوت های آنها آشنا کنیم. گرفتگی های عضلانی که نام علمی آن اسپاسم نام دارد به انقباضات ناگهانی و غیرارادی گفته می شود که معمولا با درد همراه است. اصولا متخصصان برای درمان و تسکین اینگونه دردها اسپری های سرد یا گرم را به افراد توصیه می کنند. این عارضه ی گرفتگی عضلات اکثرا در میان ورزشکاران مشاهده می شود که از عضلات خود بیشتر کار می کشند. از دلایل دیگری که باعث گرفتگی عضلات می شود می توان گرم نکردن بدن قبل از انجام تمرینات ورزشی، بارداری، مصرف کردن بعضی از الکل ها و داروها، کم آب بودن بدن، به هم خوردن تعادلات مایع در بدن، مشکل نارسایی کلیه ها و اختلالات اعصاب و... را نام برد.
در زمان های بسیار قدیم سرما درمانی یک روش درمانی سنتی بود که باعث درمان و کاهش درد در نواحی آسیب دیده استفاده میشد. هدف از این روش پایین آوردن دمای نواحی آسیب دیده و درمان بافت زیرین آنها بدون اینکه سلول ها آسیب ببینند می باشد. این روش سرما درمانی، اعصاب متصل به محلی که آسیب دیده را بی حس می کند و در این صورت هم درد و هم ورم و التهاب نواحی آسیب دیده بطور همزمان کاهش پیدا می کند.
امروزه
اسپری سرد و عملکرد بسیار خوب آن باعث شده جایگزین پک یا کیسه های یخ شوند. مدت زمان اثر این اسپری ها طولانی مدت بوده و روش استفاده کردن از آنها بسیار راحت است و همچنین دارای اثر قوی تری نیز هستند.
این اسپری ها بسیار سرد می باشند و برای تسکین و درمان فوری دردهایی که ناشی از گرفتگی و کبودی، کشیدگی عضلات، دردهای ساده و جزئی، کوفتگی و درد در مفاصل و کمردردهای ساده تولید شده اند و مورد استفاده قرار میگیرند.
اسپری سرد را فورا پس از آسیب دیدگی در ناحیه ی مورد نظر می توان مورد استفاده قرار داد و شاهد تاثیر فوق العاده ی آن باشید. این اسپری ها در هنگام انجام تمرینات ورزشی یا بعد از آن به صورت همزمان قابل استفاده هستند. سرما درمانی با این اسپری های سرد یکی از روش های امروزی و ساده و سریع برای ورزشکاران است تا اگر هنگام انجام تمرین یا ورزش دچار آسیب دیدگی شدند بتوانند با استفاده از آنها سریع به تمرین خود ادامه دهند و به بازی برگردند.آشنایی بیشتر درباره محصولات پزشکی_ورزشی در سایت ورزشی اسپرت کالا.

اسپری سرد ورزشی

اسپری گرم ورزشی

اسپری های فوق العاده گرم ورزشی هنگام انجام ورزش یا تمرینات ورزشی بلافاصله بعد از آسیب دیدگی مورد استفاده قرار میگیرند. و تاثیر بسیار سریع آن را در تسکین دادن درد همزمان می توان مشاهده نمود. این اسپری های گرم را هم هنگام ورزش و هم پس از ورزش میتوانید استفاده کنید. به عبارتی گرما درمانی با این اسپری های فوق العاده گرم و تاثیرگذار  یک روش بسیار ساده و سریع برای ورزشکاران است تا فورا به دویدن، تمرین و بازی خود برگردند. طریقه ی مصرف این اسپری ها نیز آسان است، به این صورت که در نواحی آسیب دیده از فاصله ای به اندازه ی ۲۵ سانتی متر اسپری را میزنید و زمان انجام اسپری هم نباید بیشتر از 5 ثانیه باشد.
چه مواقعی باید از اسپری های گرم استفاده کنید؟
در رابطه با استفاده از اسپری سرد و گرم و تفاوت های آنها توضیحاتی دادیم اما مواقعی که باید از اسپری های گرم استفاده کنید شامل موارد زیر می شود:

 • ورم کردن مفاصل
 • پکمر دردهای ساده
 • گرفتگی های عضلانی
 • کوفتگی بدن
 • کبودی ها
 • رگ به رگ شدن هر ناحیه از بدن
 • کشیدگی های عضلانی
  زمانی که هر یک از این مشکلات دچار شدید با اسپری کردن اسپری های گرم ورزشی بلافاصله حس آرامش و تسکین درد را احساس خواهید کرد.
  از ویژگی های تخصصی اسپری های گرم ورزشی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • تسکین کشیدگی های عضلانی
 • تسکین آسیب دیدگی و کوفتگی های بدن
 • تسکین ورم موجود در مفاصل
 • تسکین کمردرد های ساده
 • تسکین دردهای ناشی از دردهای عضلانی و...
  هشدار
  اگر در قسمت هایی از بدن شما التهاب های چشم یا پوست، زخم های باز، مخاط وجود دارد به شدت از اسپری کردن اسپری های گرم ورزشی در این نواحی بپرهیزید. گاها دیده شده برخی از افراد این اسپری ها را داخل دهان هم اسپری کرده اند که این کار بسیار خطرناک بوده و ممکن است دارای عوارض جبران ناپذیری باشد. امیدواریم در این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مربوط به اسپری سرد و گرم و تفاوت های آنها را کامل توضیح داده باشیم.

اسپری گرم ورزشی