نکات کلیدی استفاده از انواع نودل شنا

نودل شنا وسیله ای مناسب در آب درمانی و تمرین شناوری در آب استخر می باشد که با استفاده از نودل شنا می توانید غوطه وری و تحرک را در آب تجریه نمایید. و همچنین می توانید در فروشگاه ورزشی ارزان اسپرت کالا دیگر وسایل ورزشی مناسب خود را جست و جو کنید.

نودل شنا چیست ؟

نودل استخر یک قطعه استوانه ای از جنس پلی اتیلن شناور است که اغلب توخالی می باشد. نودل شنا در تمام سنین هنگام شنا می تواند مورد استفاده قرار گیرد. متداول ترین ابعاد نودل شنا حدود 160 سانتی متر (63 اینچ) طول و 7 سانتی متر (2.8 اینچ) قطر آن می باشد. نودل استخر همچنین برای افرادی که در شنا مشکل دارند مورد استفاده قرار می گیرد. از نودل شنا اغلب برای محافظت از لبه ها و گوشه های تیز استفاده می شود.

نودل شنا

تاریخچه نودل شنا

اصطلاح "woggle water" از مارک تجاری Koswell Holdings Water Woggle گرفته شده است که برای اولین بار در دهه 1980 به عنوان اسباب بازیٍ بازی های آبی به بازار عرضه شد. اصطلاح "نودل" نیز از مارک تجاری Jakks Pacific محصول آبی FunNoodle گرفته شده است که به عنوان یک اسباب بازی آبی ساخته شده است.

کاربرد و موارد مصرف نول شنا

  1. نودل های شنای میله ای شکل علاوه بر کاربرد آن ها در صنعت کمک آموزشی و کمک درمانی، دارای کاربردهای دیگری نیز می باشد.
  2. استفاده از نودل شنا به عنوان نگهدارنده سبد نوشیدنی در استخر از دیگر کاربردهای نودل شنا می باشد. نودل هایی با ابعاد دلخواه را دور تا دور سبد می بنند و پس از آن سبد بر روی آب غوطه ور می ماند.
  3. از نودل شنا می توان به عنوان کاردستی نیز استفاده کرد.
  4. همچنین می توان برای غلبه بر ترس کودکان نودل‌ها را حلقه‌حلقه کرد و در آب قرارداد تا کودک احساس کند در استخر توپ است.
  5. استفاده از نودل شنا به عنوان کمربند و یا بازوبند شنا برای کودکان گاهی نودل‌ها را به دور کمر یا بازوی کودک حلقه می‌کنند. این امر باعث شناور شدن کودک بر روی آب می‌شود.

کاربرد و موارد مصرف نول شنا

انواع نودل شنا

  1. نودل ایروبیک در آب

  2. نودل آب‌درمانی گردنی

  3. نودل پنج تیکه

  4. نودل مربعی

  5. نودل کمک‌آموزشی ایروبیک و...

بهترین نودل شنا کدام است ؟

نودل های شنا از جنس فوم، بهترین نوع نودل شنا می باشند. نودل هایی که جنس آن ها فوم می باشد برعکس پلاستیک، بسیار سبک و قابل انعطاف هستند. ویژگی قابل ارتجاع بودن این نوع از نودل باعث شده تا تنوع حرکات افزایش یابد. قابل ذکر است نودل شنا از جنس فوم بسیار سبک و کم وزن می باشد.