اجزاء تشکیل دهنده ریباندر

ریباندر ها در شکل ظاهر خود امروزه از یک چارچوب مربعی یا مستطیلی فلزی تشکیل شده اند که در قسمت اصلی آن که در جلو قرار دارد یک شبکه توری با چشمه های ریز یا درشت بسیار منعطف وجود دارد. چارچوب ذکر شده به علاوه توری در پشت ریباندر نیز وجود دارد که کاربردهای آن را می توان در قابلیت نگهدارنده و انجام یکسری کارهای تمرینی خلاصه کرد. این دو چارچوب به واسطه ی یک میله که قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد به یکدیگر متصل شده اند. قابلیت تنظیم کردن ارتفاع این امکان را به شما می دهد که زاویه دلخواه چارچوبتان را تنظیم نمایید.
ریباندر ها در اندازه های مختلفی تولید و ارائه می شوند اما به طور کلی در نوع
فری استایل و پایه ثابت هستند.
ریباندر فری استایل یا ریباندر دستی قابلیت این را دارد که آن را با دست نگه دارید و کار های تمرینی را با یار مقابل انجام دهید و ریباندر پایه ثابت همانطور که از نامش پیداست ثابت می باشد و بر روی زمین قرار می گیرد و نیاز به نگه داشتن آن با دست نیست.

ریباندر فری استایل یا ریباندر دستی

کاربرد اصلی ریباندر چیست؟

ریباندر از وسایل تمرینی می باشد که می توان از آن به عنوان یک یار تمرینی یاد نمود که فرد بدون نیاز به اشخاص دیگر قادر به انجام بسیاری از تمرین های کاربردی و تمرینات خلاقانه خواهد بود. بکارگیری ریباندر تاثیر بسیاری در ارتقاء مهارت های شما دارد و باعث افزایش سرعت عکس العمل شما در کنترل و مهار توپ میشود.

ریباندر و کاربرد آن

نحوه کار با ریباندر

چگونگی کار با ریباندر بستگی به انتظار و خلاقیت هر فرد دارد اما در کل می توان گفت شما توپ فوتبال یا هر توپ دیگری را به سمت توری ریباندر پرتاب نمایید، ریباندر با استفاده از خاصیت ارتجاعی خود، توپ پرتاب شده را با همان سرعت به سمت شما بر می‎گرداند. از نکات مثبت کار با ریباندر می توان به این موضوع اشاره کرد که نوع برگشت توپ بسمت شما در اکثر مواق توپ به سمتی نمیرود که شما انتظار دارید و این موضوع  باعث افزایش مهارت دروازه بان یا بازیکن فوتبال در خصوص مهارت کنترل توپ و چابکی می شود.
یک ریباندر قابلیت این را دارد که حداقل سه یا چهار بازیکن یا دروازه بان با آن به تمرین بپردازند. ریباندر هم در تمرینات انفرادی و هم تمرینات تیمی کاربرد دارد و کار دروازه بانان و مربیان را ساده کرده است همچنین بازیکنان بدون نیاز به داشتن یار تمرینی می توانند تمرینات خود را با استفاده از ریباندر انجام دهند.
ریباندر ها را می توان در انواع محیط های مختلف ورزشی مورد استفاده قرار داد. برای مثال سالن ها و باشگاه های ورزشی محیط مناسبی برای کارگذاری این وسیله ها می باشند.
علاوه بر این، بازیکنان ورزش های مقاومتی مانند بسکتبال و راگبی می توانند از این وسیله برای افزایش کارآیی تمرینات خود استفاده نمایند. کاربرد بیشتر ریباندر های ورزشی برای تمرینات فوتبال می باشد. به این شکل که بازیکنان به جهت ارتقای توانایی کنترل بیشتر بر روی مهارت های خود توپ فوتبال را به طرف ترامپولین نصب شده بر روی ریباندر پرت کنند و به تمرینات خود می پردازند. دروازه بانان می توانند تمرینات پرشی خود را با استفاده از ریباندر ها ارتقاء دهند. ریباند کردن توپ فوتبال و همچنین پرش برای دریافت توپ از کاربردهای این وسیله ی ورزشی می باشد.

می توانید  انواع ریباندرها را در فروشگاه ورزشی اسپرت کالا مشاهده نمایید.