ارتباط پیلاتس و لاغری

پیلاتس یک ورزش محبوب با تاثیرگذاری بالا است. برای تقویت بدن، تقویت عضلات و بهبود وضعیت بدن موثر است. پیلاتس بر سلامتی شما می تواند اثر گذار باشد و  شما را در داشتن بدنی سالم یاری کند. ارتباط پیلاتس و لاغری همواره مورد بحث بوده است. با این حال، پیلاتس به اندازه سایر تمرینات هوازی مانند دویدن یا شنا برای کاهش وزن موثر نیست. این به این دلیل است که شما در کلاسهای پیلاتس به صورت معمولی کالری کمتری می سوزانید تا زمانی که تمرینات هوازی دیگر را وارد چرخه تمرین خود کنید.
اما اگر از کلاس های پیلاتس لذت می برید، احتمالاً با گذراندن مرتب این کلاس ها به روال تناسب اندام خود پایبند خواهید بود. همچنین به احتمال زیاد یک شیوه زندگی سالم را حفظ خواهید کرد. اگر هدف شما کاهش وزن است، سعی کنید پیلاتس را با رژیم غذایی سالم و سایر ورزش ها ترکیب کنید. پیلاتس را می توانید با تمرینات قدرتی و سایر تمرینات هوازی مانند پیاده روی، شنا، دویدن یا دوچرخه سواری ترکیب کنید. ارتباط پیلاتس و لاغری به این صورت است که بیشتر در حفظ تناسب اندام می تواند موثر باشد تا اینکه در رسیدن به تناسب اندام به شما کمک کند.

ارتباط پیلاتس و لاغری

تحقیقات در ارتباط با ارتباط پیلاتس و لاغری چه می گوید؟

تحقیقات مختلف پیرامون پیلاتس و لاغری به نتایج متغیری رسیده اند. یک مطالعه کوچک در سال 2017  در مورد ارتباط پیلاتس و لاغری بر روی 37 زن دارای اضافه وزن یا چاق 30 تا 50 ساله صورت گرفت. محققان دریافتند که تمرین پیلاتس به مدت هشت هفته برای موارد زیر موثر است.

  • کاهش وزن
  • کاهش BMI
  • تقویت عضلات کمر
  • کاهش اندازه دور شکم و لگن

با این حال، هیچ تفاوتی در توده چربی (وزن چربی بدن از وزن کل بدن کاهش می یابد) ایجاد نکرد. البته این نتایج در مقایسه با گروهی بود که در این مدت هیچ ورزشی انجام ندادند.
یک مطالعه دیگر در سال 2015، ارتباط پیلاتس و لاغری را برای زنان در سنین 59 تا 66 ساله را بررسی کرد. مشخص شد که 12 هفته تمرین پیلاتس بدون تشک باعث تغییر در ترکیب چربی در بدن نمی شود. اما شرکت کنندگان قدرت شکم، اندام فوقانی و تحتانی را به میزان قابل توجهی افزایش دادند. محققان گمان می کنند هیچ تغییری در ترکیب بدن ایجاد نشده است زیرا زنان شرکت کننده رژیم غذایی خود را تغییر ندادند.
همچنین تحقیقات امیدوارکننده ای برای ارتباط پیلاتس و لاغری در سال 2015 وجود دارد که نشان می دهد پیلاتس ممکن است برای مدیریت مزمن کمردرد و دیگر موارد توانبخشی آسیب موثر باشد. اما هنوز مطالعات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است. در حالت مواجهه با درد یا صدمه دیدن بدون مشورت با پزشک خود به تمرین پیلاتس نپردازید.

پیلاتس چند کالری می سوزاند؟

میزان کالری که در پیلاتس می سوزانید به وزن فعلی شما بستگی دارد، همچنین ارتباط پیلاتس و لاغری به این بستگی دارد که تمرینات تشک یا اصلاح کننده انجام می دهید و یا اینکه میزان دشواری تمرینات شما چقدر است.
برای کسی که حدود 150 پوند وزن دارد، یک کلاس 50 دقیقه پیلاتس در سطح مبتدی تقریبا 175 کالری می سوزاند. یک کلاس پیشرفته 50 دقیقه ای تقریباً 254 کالری می سوزاند. البته شما در کلاس حرکات اصلاحی پیلاتس یا هر تمرین پیلاتس که در آن ضربان قلب خود را افزایش می دهید، کالری بیشتری می سوزانید. انواع لوازم جانبی یوگا و پیلاتس در
فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

پیلاتس چند کالری می سوزاند؟

بررسی اثر کالری بر کاهش وزن:

برای کاهش 1 کیلوگرم، باید حدود 3500 کالری بسوزانید. اگر هدف شما کاهش وزن است، ممکن است بخواهید علاوه بر پیلاتس، تمرینات هوازی مانند پیاده روی، دویدن یا دوچرخه سواری را نیز امتحان کنید. همچنین شما باید بر داشتن یک رژیم غذایی سالم با پروتئین بدون چربی، غلات کامل، میوه ها و سبزیجات تمرکز کنید.

چند بار باید تمرین پیلاتس انجام دهید؟

اگر تازه با پیلاتس آشنا شده اید، سعی کنید 2 تا 3 بار در هفته تمرین کنید تا همه مزایا را تجربه کنید. همچنین می توانید کلاسهای پیلاتس پیشرفته تری مانند کلاسهای اصلاح کننده پیلاتس و کلاسهای ترکیبی مانند پیلوکسینگ (پیلاتس و بوکس) یا یوگلاتس (یوگا و پیلاتس) را امتحان کنید. در این کلاس ها بدن کالری بیشتری می سوزانید تا در کلاس های سنتی پیلاتس. اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، هفته ای چند بار در این نوع کلاس های ترکیبی شرکت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. البته امکان جایگزینی تمرین پیلاتس با تمرین های قدرتی ( با وزنه) و تمرین های هوازی وجود دارد.
به طور کلی ارتباط پیلاتس و لاغری به طور دقیق هنوز مشخص نشده است. اما ترکیب پیلاتس با سایر انواع تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی، به علاوه داشتن رژیم غذایی سالم، روشی موثر برای تقویت عضلات و کمک به شما در رسیدن به اهداف کاهش وزن است.