آموزش ماساژ برای رفع خستگی

ماساژ درمانی باعث افزایش گردش خون، کاهش استرس، درد و افسردگی، بهبود کیفیت خواب و ایمنی بدن می شود. در نتیجه، همه اینها باعث می شود احساس بهتری، انرژی بیشتر و خستگی کمتر داشته باشیم. با شرکت در دوره های آموزش ریکاوری و ماساژ برای رفع خستگی می توانید خودتان بسیاری از درد های ماهیچه ای مزمن ناشی از خستگی را التیام ببخشید. تجهیزات ریکاوری و ماساژ در فروشگاه ورزشی آنلاین اسپرت کالا.

آموزش ماساژ برای رفع خستگی

۵ روش ماساژ درمانی که می تواند موجب رفع خستگی شوند:

خستگی عضلانی کاهش توانایی عضلات در ایجاد نیرو است. این می تواند نتیجه تمرینات شدید باشد، اما خستگی غیر طبیعی ممکن است به دلیل موانع یا تداخل با مراحل مختلف انقباض ماهیچه ایجاد شود. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می تواند نقش موثری در پیشگیری و درمان خستگی داشته باشد و اینجا جایی است که آموزش ماساژ برای رفع خستگی نقشی اساسی ایفا می کند.

 1.  نقاط ماشه ای را از بین می برد
  عضلات دارای نقاط ماشه ای راحت تر خسته می شوند. نقاطه تحریک یک "گره ای" بسیار تحریک پذیر هستند و در نوارهای کشیده عضله قرار دارند. در نتیجه فشرده سازی مستقیم یا انقباض عضلانی، این نقاط می تواند حساسیت موضعی و درد ارجاعی را ایجاد کند که معمولاً با الگوی درد موضعی همراه هسند.
  یک نقطه تحریک شده با توسعه سریع خستگی عضلات همراه است. این در حالی است که همزمان عضله اطراف نقطه ماشه را بیش از حد تحت فشار قرار می دهد. با این حال، حذف نقاط ماشه ای ممکن است به طور موثر خستگی عضلات را کاهش داده و از گسترش بیش از حد در سراسر ماهیچه جلوگیری کند. حرکات دقیق برای ماهش فشار از روی عضلات ماشه ای را در دوره های آموزش ماساژ برای رفع خستگی می تواند بیاموزید
 2. کاهش فیبرهای عضلانی و فاسیا
  وقتی ماهیچه ها سفت و سخت می شوند، فیبرهای ماهیچه به هم می چسبند و حرکت را محدود می کند. هنگامی که ماهیچه های شما به طور مزمن سفت می شوند، ناحیه اطراف آن نیز سفت می شود. با گذشت زمان، فاسیا سفت می شود و ماهیچه ها و اعصاب را فشرده می کند.
  تکنیک های ماساژ بافت عمیق مانند اصطکاک متقاطع فیبر برای شکستن چسبندگی در ماهیچه ها از جمله مواردی هستند که در آموزش ماساژ برای رفع خستگی جایگاه ویژه ای دارند. تکنیک های سفت کردن عمیق و سفت کردن و کشیدن بافت ها برای افزایش کشش فیبرهای ماهیچه ای و فاسیا در این زمینه دارای اهمیت ویژه ای هستند. این تکنیک ها، همراه با فشرده سازی ایسکمیک در نقاط ماشه ای برای آزادسازی آنها انجام می شود.
 3.  کاهش درد
  ماساژ می تواند درد را به روش های مختلف کاهش دهد. ماساژ باعث آزاد شدن مسکن های طبیعی به نام اپیوئیدها در مغز می شود. مطالعات همچنین نشان می دهد که ماساژ جریان اکسی توسین را افزایش می دهد، هورمونی که ماهیچه ها را شل می کند و احساس آرامش و رضایت را تشویق می کند.
  ماساژ همچنین ممکن است نحوه احساس درد را در مغز تغییر دهد. همانطور که روبرت ساپولسکی، عصب شناس استنفورد گفته است، "ماساژ خوب می تواند به طور موقت باعث شود مغز سایر دردها را فراموش کند". این نوع ماساژ را بهتر است به صورت حرفه ای و در دوره های آموزش ماساژ برای رفع خستگی بیاموزید، در غیر این صورت حتی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد
 4. بهبود آرامش برای خواب راحت تر
  ماساژ می تواند با افزایش هورمون هایی که به آرامش ما کمک می کند، به بهبود کیفیت خواب کمک کند. وقتی می خوابیم بدن ما بهبود می یابد، و بسیاری از درد ها تسکین می یابند.
  در هنگام خواب، مغز باعث ترشح هورمون هایی می شود که رشد بافت ها را ترمیم می کند و رگ ها و بافت های خونی را ترمیم می کند. این به بهبود سریعتر زخم ها کمک می کند، همچنین عضلات دردناک یا آسیب دیده را بازیابی می کند.
  یک ماساژ اصولی و حرفه ای می تواند سبب افزایش ترشح هرمون های آرام بخش شود، با مطالعه و یادگیری درباره آموزش ماساژ برای رفع خستگی، لحظات و خواب دل پذیری را می توانید تجربه کنید.
 5.  بهبود سریعتر
  ماساژ منظم متعاقباً توانایی ما را برای بهبود سریعتر بهبود می بخشد. چه از ورزش، چه از آسیب های دیگر دچار صدمه شده باشید، آموزش ماساژ برای رفع خستگی می تواند به شما آموزش دهد که چگونه به بهبودی سریعتر خودتان کمک کنید.
  تحقیقات تأیید کرده است که ورزشکارانی که بعد از ورزش به طور منظم ماساژ دریافت کرده اند، سریعتر بهبود یافته و دردهای عضلانی تاخیری (DOMS) برای آنها کاهش یافته است. این نتیجه کاهش هورمون استرس کورتیزول و افزایش بتا اندورفین در پلاسما است. بنابراین با کاهش درد و تنش، بهبود کیفیت استراحت و افزایش هورمون های خوب، ماساژ می تواند به بهبود سریعتر ماهیچه ها و کاهش خستگی کمک کند.ماساژ برای رفع خستگی